Projekt unijny


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Projekt unijny")

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

2014-07-01

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielichowie w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wlkp. realizuje projekt systemowy RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

W dniach 26-29 czerwca w ramach działań środowiskowych, grupa 26 uczestników projektu systemowego i 3 opiekunów wyjechała na 4 dniowy wyjazd integracyjny do Krakowa zorganizowany przez zespół projektowy w ramach projektu systemowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Pierwszym punktem wyjazdu było blisko dwu godzinne zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Kolejnym etapem było zwiedzanie klasztoru w Tyńcu w zabytkowym opactwie Benedyktynów usytuowanym na wzgórzu wapiennym. Uczestnicy mogli również podziwiać zamkowy dziedziniec na Piaskowej Skale z widokiem na Park Krajobrazowy a także obejść zamkowe ruiny w Ogrodzieńcu i zwiedzić park miniatur z zamkami jury krakowsko-częstochowskiej.

Istotnym punktem zwiedzania był Wawel a wraz z nim kilka wystaw tematycznych: Wawel zaginiony oraz zbrojownia i skarby Wawelu. Był również czas na spacer po krakowskim rynku a także wspólne zwiedzanie podziemi pod sukiennicami z niezwykle sugestywną prezentacją multimedialną. Dużą atrakcją okazała się możliwość obejrzenia spektaklu kabaretu Rafał Kmity w Teatrze Groteska.
W drodze powrotnej grupa przez blisko trzy godziny oprowadzana było po obiektach KL Auschwitz-Birkenau gdzie mogła obejrzeć niezwykłe eksponaty i wysłuchać ponurej historii tego miejsca. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli zapewniony transport, wyżywienie i ubezpieczenie. Pomimo zmęczenia uczestnicy wycieczki nie stracili dobrego humoru i wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

Projekt „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Podziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Dołączona galeria:

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (1)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (2)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (3)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (4)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (5)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (6)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (7)RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ (8)


    wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Projekt unijny")

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielichowie. ul. Pocztowa 16, 64-050 Wielichowo tel./fax (61)442-11-83, tel.(61)442-12-83

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji